Letní škola: mistrovský kurz

Letná škola KISKu sa udiala 24.-30.8.2020 a ja som za zúčastnila len časti s programom, od pondelka do piatku, pretože som odtiaľ išla rovno na ďalší výlet. Ale aj tých 5 dní bolo skvelých, užila som si to, aj keď som trochu prechladla, ale to sa stáva. Čo sa programu týka, rozprávali sme sa o podcastoch, o knižniciach a mladých, o commons a P2P technológiách, COVID-19 v súvislostiach a o digitalizovanom kultúrnom dedičstve. Bavili ma všetky témy, ale úplne najviac ma oslovili knižnice a commons s P2P.

Súčasťou letnej školy boli aj prezentácie študentov, kde som mala možnosť výstúpiť tiež a porozprávať spolužiakov o mojej vtedajšej stáži v PwC a o tom, ako som sa k nej dostala.

Zaujímavým zistením pre mňa bolo, že v mojom rodnom meste, v Košiciach existuje Spolka, ktorá….

…sa sústredí na témy spojené s mestom, verejným priestorom, participáciou, nerovnosťou a komunikáciou. Pracujeme s osvetou o meste formou diskusie, vlastným výskumom, umeleckými a architektonickými intervenciami a pomocou vzdelávania stakeholderov, organizácií, úradníkov, či bežných obyvateľov alebo mestských nadšencov. Pôsobíme hlavne v Košiciach a pôsobíme aj v Prahe, Brne a Berlíne.

Citácia priamo z webu Spolky zo sekcie O nás

Veľmi ma potešilo, že sa v Košiciach niečo podobné deje a projekt ma naozaj zaujal.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s