Semináře k diplomové práci

I: Východiska a metodologie

V rámci tohoto predmetu nám jednotliví vyučujúci predstavovali témy, ktorými sa zaoberajú alebo ktorými by sme sa mohli zaoberať my v našej diplomovej práci. Ako študentke, ktorá je na KISKu nová, mi to prišlo užitočné a nakoniec som sa rozhodla zamerať bližšie na tému onboardingu nových zamestnanancov, pôvodne s ohľadom na zapojenie gamifikácie do tohoto procesu. Nakoniec z toho však vzniklo, že sa budem zaoberať zoznámením nových zamestnancov Masarykovej univerzity s potrebnými IT službami. Aj keď mi prišlo náročné na konci predmetu napísať desať strán o nejakej konkrétnej problematike, nakoniec mi to pomohlo získať prehľad v téme onboardingu a tieto znalosti plánujem využiť aj pri písaní diplomovej práce, za čo som rada.

II: Struktura projektu

V druhej časti diplomového seminára som spísala svoj projekt k diplomovej práci. Zároveň som začala pomaly pracovať na prvom výskume, čo bola online focus group so zamestnancami primárne z oblasti HR na Masarykovej univerzite. Napísať projekt pre mňa nebolo až tak náročné, lebo som nad problematikou premýšľala a pomohlo mi to nájsť zdroje, o ktoré som sa pri písaní neskôr mohla oprieť.

III: Tvorba textu

Tretí semester pre mňa bol pomerne náročný, pretože som počas neho nastúpila na 4 dni to týždňa na full-time a tiež som bola zapojená do dvoch školských projektov a mala som v škole predmety. Stále som sa však snažila venovať aj diplomovej práci a spisovala som si poznámky k jednotlivým oblastiam, ktoré chcem do textu zahrnúť. Znovu som tiež premýšľala nad metódou, ktorú použijem v druhej časti výskumu a rozhodla som sa vtedy definitívne, že to budú hĺbkové rozhovory. Táto druhá časť výskumu sa venovala novým zamstnancom na univerzite.

IV: Finalizace textu

A už to prišlo, finalizácia. Počas posledného semestra som tiež dokončila a vyhodnotila svoj výskum, pretože som už nemala v škole žiaden predmet okrem diplomky a štátnic a tiež som už nemala školské projekty. Šlo to občas ľahšie, občas trochu ťažšie… Ale prácu som úspešne dopísala a verím, že si nájde aj svoje praktické využitie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s