Literatura, knihovní procesy a trh

V rámci predmetu sme mali za úlohu absolvovať štyri kreatívne výzvy. Ja som si vybrala tieto: návšteva dvoch galérií, hranie videohry, návšteva dielne šitia a Hadrárny a kultúrny program v Industre Brno.

Prvá výzva

V rámci plnenia prvej výzvy som sa vydala s kamarátkou, ktorá tu bola na návšteve, do dvoch brnenských galérií: Galérie TIC a Moravskej galérie (konkrétne Pražákův palác). Chodili sme a dívali sme sa na obrazy a smiali sme sa a kochali sme sa a ja som už aj zabudla, ako rada sa túlam galériami. Jednou z expozícií, ktorá ma zaujala úplne najviac, bol projekt Každej pes jiná věs od Kateřiny Šedé.

Škoda bola, že bola akurát zatvorená expozícia ceny Jindřicha Chalupeckého, kvôli problémom s elektrinou, ale aj stálu expozíciu sme si plne užili a za pozretie určite stojí aj výstava Raději sbírat motýly? na najvyššom poschodí galérie, ktorá nás svojou výnimočnosťou očarila a pobavila zároveň.

V Galérii TIC ma najviac zaujala galéria U Dobrého pastýře a jej výstava Geniální přítelkyně, ktorá bola celá o portrétoch a umiestnenie veľkých zrkadiel na druhej strane obrazov považujem tiež za geniálny nápad.

Druhá výzva

Druhou výzvou, ktorú som si chcela vyskúšať, bola videohra, a to konkrétne SIMS, lebo som na ňu počula veľa chvály. Mňa bavilo vyrábať avatara, ale tam moja radosť skončila. Môj Simík nemal peniaze, nestíhal chodiť do práce ani poriadne jesť, bol neustále v strese a ja s ním, pretože dni v hre bežali neuveriteľne rýchlo. Pripomínalo mi to zlú paródiu na realitu v období, keď má toho človek vyše hlavy. Podarilo sa mi tiež omylom usporiadať párty, ktorá bola úplný prepadák, lebo som na nej sama zaspala a nemala som občerstvenie ani upratanú kuchyňu. Napriek tomu všetkmu som si však istá, že by som si na hru vedela vybudovať určitú závislosť, tak som jej už viac pre istotu nedala šancu.

Tretia výzva

Do tretice som sa s kamarátkou vybrala na výlet do Industry na retro pop-up shop: 1981 Second Hand. Priestory sú trocha ťažšie dostupné, ale majú svoju atmoféru a aj keď ponuka oblečenia nebola až taká široká, aj tak sa mi podarilo uloviť jednu sukňu v zľave za 150 Kč. Ocenila som možnosť platby kartou a príjemné popoludnie sme zakončili v tamojšej vychýrenej kaviarni a musím povedať, že to bola jedna z najlepších káv, čo som v Brne mala, aspoň podľa môjho skromného názoru.

Štvrtá výzva

Poslednú výzvu som spojila s projektom na KISKu, a to je CraftFlow, ktorý organizuje moja kamarátka Šárka Matoušková. Zašla som tam okrem workshopu vyšívania práve aj na workshop šitia a urobili sme si KISKovú otvorenú šiciu dielňu. Úspešne som si strojom opravila roztrhané šaty a ušila som si nový obal na moju Bibliu. (Na ktorý si ešte s využitím schopností získaných na spomínanom workshope vyšívania plánujem čosi pekné vyšiť). Okrem toho som v rámci poslednej výzvy navštívila 24 hodinový bazár oblečenia v Black Box Cafe, ktorý fungje na tej báze, že tam človek môže čokoľvek priniesť, a/alebo si odtiaľ čokoľvek odniesť. Mňa očarila kabelka vyrobená z kokosového orecha, do ktorej sa mi, ako som nedávno zistila, nevôjde ani mobilný telefón, ale prišla mi veľmi zaujímavá, tak som sa jej rozhodla darovať nový domov a raz si ju chcem určite vziať na pláž.

Aktivita výzev ma veľmi bavila, inšpirovala a pomohla mi vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, oprášiť činnosti, ktoré ma bavi a občas aj prokrastinovať bez pocitu viny.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s